Domov / Dogodki / XVI. Kongres Gasilske zveze Slovenije – Koper, 25.05.2013
XVI. Kongres Gasilske zveze Slovenije – Koper, 25.05.2013

XVI. Kongres Gasilske zveze Slovenije – Koper, 25.05.2013

V soboto, dne 25. Maja 2013 smo se v organizaciji GZDD podali na XVI. Kongres GZS, ki je potekal v Kopru. Predstavniki vseh osmih PGD iz naše GZ smo se udeležili svečane parade, ki je potekala po ulicah Kopra. V dopoldanskem času in zgodnjem popoldnevu so delegati Kongresa izbirali novo vodstvo GZS za novo petletno obdobje. Izbrali so naslednje:

 Upravni odbor Gasilske zveze Slovenije

- predsednik: JOŠT JAKŠA;

- poveljnik: FRANC PETEK;
- namestnik predsednika Gasilske zveze Slovenije: JANKO CERKVENIK;
- predsednica Sveta članic Gasilske zveze Slovenije: VLADIMIRA BUČEVEC;
- predsednik Mladinskega sveta Gasilske zveze Slovenije: UROŠ LESKOVAR;
- predsednik Sveta veteranov Gasilske zveze Slovenije: JOŽEF SMOLE;

ČLANI UPRAVNEGA ODBORA GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE, KI PREDSTAVLJAJO POSAMEZNO REGIJO:

1. MILAN ANTOLIN, Pomurska regija;
2. MIHAEL BORANIČ, Posavska regija;
3. FRANC BRADEŠKO, regija Ljubljana I;
4. JOŽE DERLINK, Gorenjska regija;
5. ZDRAVKO FLIS, Koroška regija;
6. TIMOTEJ FUNKEL, Zasavska regija;
7. UROŠ GAČNIK, regija Ljubljana II;
8. MIRAN GREGORIČ, Obalnokraška regija;
9. ALOJZ JALOVEC, regija Ljubljana III;
10. VINKO KERŠMANC, Notranjska regija;
11. MAKS LEŠNIK, Mariborska regija;
12. JOŽE MALNARIČ, Belokranjska regija;
13. JANEZ MERC, Podravska regija;
14. MARIJAN STRES, Severnoprimorska regija;
15. MARJAN ŠMALC, Dolenjska regija;
16. JANKO TURNŠEK, Celjska regija;
17. JANKO ŽUNTAR, Savinjsko-Šaleška regija.

Poveljstvo Gasilske zveze Slovenije

- poveljnik: FRANC PETEK;

- namestnik poveljnika Gasilske zveze Slovenije: DARKO MUHIČ;
- podpoveljnik Gasilske zveze Slovenije: IZTOK ZAJC;
- podpoveljnik Gasilske zveze Slovenije: ZVONKO GLAŽAR;
- pomočnik poveljnika Gasilske zveze Slovenije: ALEŠ JUG;

ČLANI POVELJSTVA GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE, KI PREDSTAVLJAJO POSAMEZNO REGIJO – regijski poveljniki:

1. MARKO ADAMIČ, Obalno-kraška regija;
2. JANEZ BREGANT, Dolenjska regija;
3. ALEKSANDER DRAKSLER, Zasavska regija;
4. MILAN DUBRAVAC, Gorenjska regija
5. BOJAN HREPEVNIK, Celjska regija;
6. GAŠPER JANEŽIČ, Posavska regija;
7. ROK LESKOVEC, Notranjska regija;
8. BORUT LONČAREVIČ, regija Ljubljana II;
9. STANKO MOČNIK, Severnoprimorska regija;
10. JOŽE OBLAK, regija Ljubljana III;
11. ANTON PLANINC, Belokranjska regija;
12. FRANC RANČIGAJ, Savinjsko-Šaleška regija;
13. SAMO STEBLOVNIK, Mariborska regija;
14. PRIMOŽ TERNIK, Koroška regija;
15. DUŠAN UTROŠA, Pomurska regija;
16. DUŠAN VIŽINTIN. Podravska regija;
17. IZTOK ZAJC, regija Ljubljana I.

Nadzorni odbor Gasilske zveze Slovenije

PREDSEDNIK NADZORNEGA ODBORA GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE: MATJAŽ MARKOVŠEK.

ČLANI NADZORNEGA ODBORA GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE:
1. SNEŽKA BIZJAK;
2. STANISLAV DVORŠEK;
3. MIRAN PREDIKAKA;
4. VINCENC SENTOČNIK.

Arbitraža Gasilske zveze Slovenije

PREDSEDNICA ARBITRAŽE GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE: LENČA ARKO FABJAN.

ČLANI ARBITRAŽE GASILSKE ZVEZE SLOVENIJE:
1. LENČA ARKO FABJAN;
2. MATJAŽ DEBELAK;
3. PETER FINGUŠT;
4. BRANKO MATKOVIČ;
5. SAŠA MEVEC;
6. MARJETKA SEVČNIKAR.

Komentarji so zaklenjeni.

Scroll To Top